Мек Џо Аројо спечали светска титула, но како… (ВИДЕО)

makdzo arojo

Мек Џо Аројо (Порторико) ја освои титулата на Меѓународната боксерска федерација (ИБФ) супер мува категорија. Тој го победи со техничка одлука Артур Вилануева (Филипини). Средбата беше прекината во десетата рунда поради повреда на аркадата, предизвикана од удар со глава. До тој момент Порториканецот има убедлива предност кај тројцата судии.

Тоа беше 17 победа за Аројо. Осум од нив се со нокаут. Вилануева веќе има еден пораз напрот 27 победи (14 со нокаут).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО