Мејвејдер и гризнат го победи Мајдана (Видео и Фото)

Шампион на светот
Мејведер и гризнат го совлада Мајдана

Флојд Мејведер го задржа својот перфектен скор откако стигна до 47. победа во

професионалната боксерска кариера со триумфот над Маркос Мајдана на мечот кој

утринава беше на програмата во Лас Вегас.
Американскиот боксер победи на поени по гласањето на судиите и ги задржа ВБА и ВБЦ
титулите во велтер категорија, но најконтраверзниот момент се случи во осмата рунда
кога Мајдана го гризна својот противник, што сепак не беше доволно и целосно да ги
неутрализира неговите удари.
– По гризнувањето не ги чувствував прстите и можев на вистински начин да ја користам
само другата рака, – изјавил Мејведер по мечот, додека неговиот противник тврди дека
немал намера да го гризне светскиот шампион.
– Веројатно тој ја стави ракавицата во мојата уста. Можеби мисли дека сум куче, –
коментирал Мајдана откако му бил покажано видеото од спорниот момент.

http://youtu.be/RqmodQIs6dY

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО