Мејведер плати 6,5 милиони долари за две „бугатија“

Mejveder zagrizen

Пензионираниот Флојд Мејведер, кој замина е во пензија без пораз 49-0, го поднови возниот парк.

Американецот кој во пензија замина пред неколку месеци на социјалната мрежа „Инстаграм“ постави фотографија од две нови „бугатија“ и се пофали дека двете вредат вртоглави 6,5 милиони долари. „Две нови играчки“, напиша Мејведер на својот профил.

 

dva bugatija na mJeveder

Црн или бел, му бил проблемот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО