Мејведер кажа двајца можни противници!

floyd-mayweather-win

Новинарот од ESPN, Дан Рафаел, соопшти дека Флојд Мејведер ќе решава меѓу двајца противници за последниот дуел во кариерата.

 „Флојд рече дека ќе се бори против Берто или Мејфилд во следниот дуел. Го прашав дали се шегува, но тој ми изгледаше сериозен. Ми одговори дека Пакијао се борел со Алгиери, па не гледа ништо несериозно и во ова“?

 Ние остануваме исто во мало изненадување. И двајцата боксери, Андре Брето и Карим Мејфилд воопшто не се во врвот на листата.

 Берто загуби три од последните шест дуели, а Мејфилд е поразен во два од последните три меча и во реалноста е речиси непознат и на Запад.

 Самиот Мејведер, исто така, потврди дека е сериозен во своите намери.

 „Апсолутно 100%! Мислам дека кога се ќе заврши, Флојд ќе и недостасува на сите фанови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО