Матеуш Ребецки покажа како изгледа по борбата во Мисури

Матеуш Ребецки покажа како изгледа по борбата во Сент Луис, Мисури.

Изминатиов викенд Ребецки се соочи со Диего Фереира во борба во лесна категорија. Фереира победи со ТКО во 3. рунда. Ребецки доби голем ќотек во пресметката, па реши да покаже како изгледа по борбата.

31-годишниот Полјак покажа слика од болница на која изгледа непрепознатливо. Лицето му е буквално изобличено. Ова шокираше доста фанови кои признаа дека оваа професија не е за секого. Поразот беше прв за Матеуш во УФЦ и ја прекина неговата победничка серија од 16 борби.

Ребецки влезе во УФЦ во 2022 година по победата во сериите на Дана Вајт. Оттогаш забележа 3 победи, но сега го спречи Фереира. Вака изгледа Матеуш по штетата што му ја направи Бразилецот:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО