Маск ја потврди битката со Цукерберг

Илон Маск на Твитер потврди дека ќе има борба меѓу него и Марк Цукерберг!

Сопственикот на „Твитер“ им се обрати на своите фанови на социјалната мрежа:

„Зак против Маск ќе се емитува во живо на X. Сите приходи ќе бидат наменети за хуманитарна организација за ветераните“.

https://twitter.com/elonmusk/status/1688091377823895552?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1688091377823895552%7Ctwgr%5E1eacec6f41345fd3622eb0cb4f00cdf353b40a64%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fslider-news%2Fmsk-potvrdi-bitkata-ss-zukrbrg%2F

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО