Марко Мартињак со одличен нокаут го победи Кевин Гринвуд за само 49 секунди

Хрватскиот борец Марко Мартињак ја освои петтата светска титула во бокс без ракавици во категоријата до 95 килограми.

На настанот во Лондон Мартињак брзо стигна до победа против Кевин Гринвуд.

За новиот триумф му беа потребни само 49 секунди. По двоен директен удар, Марко со одлична кроше го нокаутира противникот.

Марко го поседува појасот БКБ во супер средна категорија, како и титулата шампион на Полицискиот весник во истата дивизија.

Ја има титулата Полис газете дајмонд во категоријата БУБ екстрим во крузер категорија, а во последното појавување освои двоен трилогиски појас Полис газете дајмонд.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marko Martinjak (@martinjakbkb1)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО