Марко Мартињак ја одбрани светската титула во бокс со голи раце (ВИДЕО)

 

Марко Мартињак во О2 арената во Лондон, по втор пат ја одбрани титулата БКБ bareknuckle бокс во крузер категорија, односно во борба без ракавици.

Хрватот со TKO во четвртата рунда го победи Шон Чиз.

Во борбата за шампион во средна категорија Џими Свини со одлука на судиите го доби поранешниот борец на УФЦ е Мелвин Џилард.

https://www.facebook.com/100008683741380/videos/1781014925531282/

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО