Маријана прва, Мишела втора на Австрлија опен во У-21

Маријана и Мишела Димоски денеска ги заменија медалите на Австралија опен 2018 во јуниори У-21 во однос на минатата година. Маријана е прва, а Мишела втора, додека лани беше обратно.

Мишела имаше три меча, а Маријана две кола беше слободна и потоа имаше два насатпи. Сите победи со 5-0.

Утре ќе се натпреваруваат во сениорска конкуренција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО