Хабиб потврди дека преговараат за меч со Мек Грегор (ВИДЕО)

Во едно неодамнешно интервју Хабиб Нурмагомедов истакна ека во моментов се одвиваат преговорите за средба со Конор Мек Грегор.

„Засега немам противник, но постојат преговори за можан средба до крајот на годината. Нема разлика за мене. Искрено, ќе се борам против секого. Се додека сум здрав и подготвен да се борам, ќе ја бранам титулата.

Има разговори за меч со Мек Грегор, но не сакам да збиорувам многут. Ако не можеме да се договориме до крајот на годината, ќе се соочам со Поиер или со некој друг“.

Откако некој од публиката дофрли дека не е доволно добар, Хабиб продолжи:

„Не сметате дека е доволно добар за титулата? Но јас не се согласувам, тој има 20 УФЦ натпревари, тој е добар борец, но не го почитувам.

Ако се борам против Конор, борбата нема да биде како со Барбоза или Јакинта. Конор ќе се бори – ќе го соборам и ќе го скршам“.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО