Фајт тим очекува повеќе први места на Државното првенство во кик бокс

Кик бокс клуб Фајт тим на Државното првенство во недела (22 април) во Скопје (СЦ Борис Трајковски) ќе настапи со 16 натпреварувачи во сите дисциплини.

„Се чувствува енергијата во клубот дека повеќето ќе се вратат со злата“, велат од Фајт Тим.

Меѓу учесиниците е и Стефан Станоев (-63 кг) во кик лајт.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО