Марија Спирковска поразена, но може да се надева на репасаж на ЕП

Најмладата мекдонска репрезентативка на Европското првенство борење за сениори во Загреб, Хравтска, Марија Спирковска (-53 кг) загуби во квалификациите од Туркан Насирова од Азербејџан со 0-10.

Спак, Спирковска може да се надева на репасаж, бидејќи Насирова е во полуфиналето и со пласман во финалето ќе и овозможи репасажна борба на Марија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО