Марија Петровска освои бронза на Гранд при Кроација (ФОТО)

Марија Петровска (-48 кг) освои бронзен медал  на Меѓуанродниот карате турнир Гранд при Кроација во Самобор, Хрватска.

Каратистката на Макпетрол медалот го освои во јуниорска конкуренција.

Денеска уште еден каратист на Макептрол освои бронза – Стефан Стојановиќ (-76 кг), исто така во јуниори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО