Мани Пакијао покажа брзина пред борбата со Адриен Бронер (ВИДЕО)

Мани Пакијао се враќа во рингот на 19 јануари против Адриен Бронер за регуларната титула на полусредна категорија на ВБА.

Мани успеа да го нокаутира Лукас Матис во јули минатата година и да ја освои титулата, а сега ќе ја брани против Бронер во Невада. Во изминатите две години, Мани имаше само две борби, загуби ода Џеф Хорн и победи Лукас, но тоа не значи дека тој не е во добра форма, затоа сподели видео и покажа завидна брзина на две недели пред битката.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО