Македонија на џиу џицу турнир во Сараево

Деветмина натпреварувачи од Македонија ќе настапат на претстојниот турнир во џиу џицу во Сараево, Босна и Херцеговина, известуваат од Македонската џиу џицу федерација.

dziu dzitsu

Турнирот на 4 октомври. Боите на Македонија ќе ги бранат: Иван Трпковски, Виктор Велинов, Владимир Доневски, Александар Трајковски, Александар Илиевски, Никола Бошковски, Кирил Иванов и Александар Антониевски.

Од Македонската џиу џицу федерација се надеваат дека ќе се закитат и со неколку медали.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО