Митров и Реџелари поразени на СП во Ташкент (ФОТО)

Без успех
Светско првенство во борење

Заврши настапот за првиот од тројцата македонци на Светското првенство во борење во слободен стил во Ташкент. Во категоријата до 125 килограми, Бобан Данов загуби во осминафиналето и тоа со технички туш (10-0) од Чулунбат Јаргалсахјан од Монголија. Веќе во следната борба Монголецот загуби, па Данов немаше право на репасаж.

Претходно, во квалификациската рунда, македонскиот борач беше подобар од Летонецот Димитријс Михаловс со 6-0. Утре на душекот ќе излезат Јасин Реџалари, во катергоријата до 61 килограм и Дејан Митров до 65 килограми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО