Мајкл Конлан му го покажа средниот прст на аматерскиот бокс-стана професионалец

majkl-konlna-i-sredniot-prst

Мајкл Конлан му го покажа средниот прст на аматерскиот бокс и се пресели во професионалци.
На Олимписките игри во Рио 24-годишниот Ирец гласно и повремено простачки ги коментираше постапките на АИБА и судиите на турнирот поради испагаѓњето со лоша судиска одлука од Русинот Владимир Никитина во четвртфиналето на бантам категорија.

Конлан беше на бронзен медалист на Олимписките игри во Лондон 2012 година, а во 2015 година стана европски и светски аматерски шампион.

Неговата професионална кариера започна под покровителство на една од најмоќните организации – Топ ранг.
Топ ранг во текот на годините потпишаа со серија на олимпијци, вклучувајќи ги Оскар де ла Хоја, Флојд Мејведер Јуниор, Мигуел Кото и Васил Ломаченко

michael-conlanbo-barum

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО