Мајкл Чендлер: Конор Мек Грегор се плаши од мене

Мајкл Чендлер навести дека Конор Мек Грегор може да се обиде да се бори со „инфериорен противник“. Долго време се шпекулира за борбата меѓу Чендлер и Мек Грегор. Претходно оваа година беше објавено дека двајцата ќе се соочат во октагонот.

Сепак, враќањето на „Озлогласениот“ постојано се одложуваше откако не успеа навреме да влезе во програмата за тестирање на УСАДА. Враќањето на Конор во УФЦ е одложено за следната година, гласините продолжуваат да се вртат дека тој нема да се бори со Чендлер.

Додека го даваше своето мислење за тоа зошто Конор Мек Грегор молчи за него на социјалните мрежи, Чендлер го напиша следново:

„Дали забележавте како Мек Грегор молчи за мене на социјалните мрежи? Тоа е предзнак.

Тој е паметен, повеќе сака да најде понизок противник. Ме чека да продолжам понатаму. Доцна е да се плашиш, човеку. Не плаши се повеќе, пријателе“, напиша Чендлер

Мек Грегор и Чендлер беа тренери на Ултимејт фајтер. Двајцата неколку пати се соочија. Останува да видиме дали Конор ќе го почести Чендлер со борба во УФЦ. Со Ирецот сакаат да се борат и Чарлс Оливеира, Џастин Гејџи и Нејт Дијаз.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО