Мајк Тајсон во новиот „Кикбоксер“

42

Mike-Tyson-kickboxer-zad resetki

Во септември во кината пристигнува римејкот на култниот филм со Жан-Клод Ван Дам од 1989 година „Кикбоксер“.

Новата верзија на филмот е именувана „Кикбоксер: Одмазда“, а веќе почна продукцијата на продолжението викано Kickboxer: Retaliation.

Во овој филм, Мајк Тајсон ќе игра насилен криминалец кој е принуден да се бори зад решетки, пишува Вариети.

Ќе му се придружи и Пејџ ван Зант од УФЦ и актерот од Игра на троновите, Хафтор Јулиус Бјорнсон, кој го играше на Планин.

„Ова е голема работа за нас. Веќе потпишавме 14 шампионат од свтот на спортот, најдобрите борци на уФЦ и да го додадете Мајк Тајсон на актерската екипа додава нов елемент на возбуда на филмот“, рече продуцентот Роберт Хикман.