Мајк Тајсон: Фјури не е најголем! Нгану може да го нокаутира

Во епската пресметка закажана за 28 октомври, Тајсон Фјури ќе се соочи со Френсис Нгану во меч во тешка категорија. Како што растат очекувањата, боксерската легенда Мајк Тајсон се огласи со предвидување за исходот на натпреварот.

Боксерската гала ќе се одржи во Саудиска Арабија, а титулата на Фјури во ВБЦ не е во прашање. Тајсон Фјури е именуван по боксерската легенда Мајк Тајсон. Останува непоразен во боксот, со импресивен учинок од 33 победи и 1 реми.

Од друга страна, Нгану може да се пофали со неверојатни 17 победи од 20 ММА борби, што ја покажува неговата моќ и доминација во светот на мешаните боречки вештини.

Мајк Тајсон ја презеде улогата на ментор на Нгану. Тој педантно го подготвува Нгану за борбата против Фјури и верува дека би можеле да видиме нокаут во корист на Камерунецот.

„Јас му помагам на Нгану. Учам што може да направи. Тој е способен да направи многу повеќе отколку што очекував. Го има она што е потребно за да нокаутира што било или кој било што ќе му застане на патот. Откако ќе го удри во вилицата Тајсон Фјури, ќе го нокаутира.

Никој не може да го преживее ова. Фјури не е најдобар на сите времиња, но тој е еден од великаните на сите времиња. Тој е навистина висок. Може да направи величина токму сега.

Тајсон секогаш ќе дава добра боксерска вечер и цврста борба. Мора да се обидете да го удрите силно за да го нокаутирате бидејќи тој секогаш станува и се кара“, изјави Мајк за Дејли мејл.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО