Конор Мек Грегор: Јас сум милијардер и двоен шампион

Конор Мек Грегор реши да не потсети кој е и што постигнал.

Суперѕвездата на УФЦ сподели серија фотографии на социјалните мрежи. Тој потсети дека е поранешен двократен шампион на УФЦ, како и на Кејџ вориорс. Секако, Мек Грегор не пропушти ниту малку кога се прогласи за милијардер.

Се вели дека неговото богатство е околу 300-400 милиони долари. Самиот Мек Грегор на почетокот на годинава изјави дека има 500 милиони и е близу милијарда. Сепак, ова е тешко точно.

„Имам црн појас во џиу-џицу. Јас сум двократен светски шампион на УФЦ и Кејџ вориорс. Милијардер, татко и иден сопруг”, напиша Конор на социјалните мрежи.

Конор неодамна откри дека ја поднел потребната документација за да се врати во УСАДА. Тоа значи дека наскоро ќе почне да им дава примероци, а неговото враќање ќе биде најрано во април 2024 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО