Џејмс МекСвини: Бадр Хари измислува повреди! Психички е слаб

Џејмс МекСвини ја коментира битката на Бадр Хари.

Изминатиов викенд мароканската ѕвезда во Бугарија се бореше на ГЛОРИ 89. Хари загуби со ТКО од Уку Јурендал, кој го парти во 4 нокдауни. Бадр повторно почна да криви во борбата, а МекСвини во ова гледа измама од Мароканецот.

Овој модел Хари веќе го започна во борбите со Рико Верховен. Џејмс верува дека Хари лажира повреди за да се извлече од борбите откако ќе види дека работите стануваат груби. Хари и МекСвини требаше да се борат минатиот месец во Париз.

Сепак, Бадр излезе во последен момент и рече дека нема да се бори. Оваа одлука ја оправда со земјотресот во Мароко.

„Во ред, сите ме прашуваат за борбата со Бадр Хари во Бугарија. Момци, морам да бидам 100% искрен. Сега сите знаете што знаев цело време. Бадр беше апсолутен ѕвер до околу 2012 година, а потоа нешто се промени за него, видовме физички слабости, но најважно е дека умот е слаб за време на борбите.

Хари веднаш бара излез откако го виде неговиот противник да возврати. Првите неколку пати не беше толку јасно, но потоа почна шемата. Момци, Бадр нема победено 8 години. Бараме шема на слабост кај нашите ривали. Го видов овој модел во многу од неговите неодамнешни борби.

Тој лажираше повреда на раката, а потоа и повреда на ногата против Рико Верховен. Во борбата со Адегбуи се откажа. Го видовме тоа кога се бореше со Полјакот и го видовме во борбата со Оверем. Во овој спорт, треба да внимавате што прават луѓето, а не што велат.

Го видов Бадр на мојата прес-конференција како не разговара со никого, не се занимава со медиумите кога разговараа со него на арапски. Ова е големо непочитување кон нив. На денот на нашата борба, не си ги преврза рацете, не си стави ракавици, затоа што знаеше дека нема да се бори со мене.

Сега видовме многу бавен Хари кој е надвор од форма. Падна по ударот и се појави оваа лажна повреда. Нема непочитување, но тоа се фактите. Моделот треба да го видите во последните 8 години. Кој ќе ве вработи ако не сте заработиле 8 години?

Кој друг борец не победил толку години? Ова е причината поради која знам дека би го победил во Париз. Му посакувам на Бадр многу среќа во она што го чека. Но, многу е јасно дека не треба да се бори. Ова се факти“, напиша МекСвини.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by James Mcsweeney (@mcsweeneymma)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО