Маја Бобан седма на Светското првенство во самбо

Маја Бобан седма на Светското првенство во самбо што заврши вчера во Нови Сад, Србија.

Бобан во четвртфиналната борба во категоријата до 68 килограми во спорт самбо за сениори загуби од Волха Малеика од Романија со 0-4, која стана светски шампион.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО