Махмудов се врати со убедлива победа, српскиот тешкаш за малку ќе испаднеше од рингот (ВИДЕО)

Арсланбек Махмудов се врати во рингот со убедлива победа, по минатогодишниот тежок пораз од Агит Кабајел.

Рускиот тешкаш со нокаут во втората рунда на настанот во Шавиниган, Канада, го победи српскиот борец Миљан Ровчанин.

Махмудов со своите силни удари два пати го собори српскиот тешкаш, кој и двата пати можеше да испадне од рингот.

По силните удари на рускиот лав, Ровчанин само јажињата го задржаа во арената.

Борбата заврши откако тој по втор пат заврши на подот. Тоа беше 19-та победа за Махмудов во кариерата и 18-та со нокаут.

https://twitter.com/CSTodayNews/status/1794561957820858489

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eye Of The Tiger (@eottm_boxing)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО