Лиле Недановска и Џенифер Реино ќе настапат на ЕП за кадети во Пореч

80

Македонските џудо репрезентативки Лиле Недановска и Џенифер Реино ќе настапат на Европското првенство за кадети во Пореч, Хравтска, од 23 до 26 јуни.

На ЕП ќе настапат 425 џудсити, 232 во машка конкуренција и 193 во женска од 40 држави.