Александар Илиќ се бори за шампионската титула на Октагон во полутешка категорија

Српскиот борец Александар Илиќ (13-4) направи кратка пауза по раскинувањето на договорот со КСВ, но наскоро би требало да се врати на арената.

Имено, Џокерот кариерата ја продолжува во чешката ММА организација Октагон и во своето деби ќе се бори за шампион во полутешка категорија.

Илиќ ќе настапи на настанот Октагон 34 кој ќе се одржи на 23 јули во Прага, а противник му е Карлос Вемола (31-6).

Чешко-англискиот борец има пет победи во низа, а во четири до триумфот стигна со „принуда“.

Во последниот меч на почетокот на јуни, Карлос во првото коло го совлада Полјакот Михал Пастернак со завршница (гушење со рачен трианглник).

Во последниот меч во април минатата година Александар со прекин во првата рунда го совлада Полјакот Адријан Дудек.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО