Леонард Лима немоќен пртив фаворитот Ханџанов од Русија

Леонард Лима е поразен од фаворитот Русинот со Гароглан Ханџанов во категоријата до 60 кг на силниот меѓународен младински  турнир во Краснодар, Русија.

Лима загуби со прекин во втората рунда.

Покрај Лима, денес настапи и Енис Алиу, кој во категоријата до 63,5 килограми загуби на поени од Хусан Турдалиев од Узбекистан.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО