Легендата Тони Џонсон беше нокаутиран од Гончаров во АЦА (ВИДЕО)

Легендарниот борец Тони Џонсон, кој е поранешен носител на титулата Крал на кафезот – KOTЦ во тешка категорија, како и појасот на Апсолутниот шампионат Ахмат – АЦА во тешка категорија, беше нокаутиран на крајот на првата рунда од Евгени Гончаров.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ACA MMA (@aca_mma)

Тоа се случи по коглавната борба на настанот АЦА 145 што се одржа во Санкт Петербург, Русија.

Дуелот на двајцата беше број 3! Во првиот судир Џонсон-Гончаров, кој се одржа на 8 јуни 2019 година, беше прекинат и прогласен за пропаднат од страна на судијата Херб Дин поради контакт во очи. Кон крајот на август истата година Гончаров забележа победа со одлука на АЦА 97, а со оваа – ја забележа и својата трета по ред во ММА!

Резултати од настанот АЦА 145:
Главна карта
Виталиј Слипенко со одлука го победи Мурда Абдулаев
Евгениј Гончаров го победи Тони Џонсон со нокаут во првата рунда
Чиро Родригез со одлука го победи Георги Кичигин
Сергеј Кљуев во првата рунда го победи Муса Хаманаев со сабмисија

Воведни
Шарл Енрике со одлука го победи Александар Подлесни
Франциско де Лима Масиел со одлука го победи Никита Чистјаков
Курбан Таигибов во првото коло го совлада Клеверсон Силва со ТКО
Арен Хакопјан со одлука го победи Килимбек Алтимиш
Елмар Хасанов со одлука го победи Евгениј Еохин

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО