Легендарниот Андерсон Силва го фали Чарлс Оливеира: Секогаш ќе навивам за него

Поранешниот шампион на УФЦ во лесна категорија, Чарлс Оливеира (34-9, 1 НЦ) има 12 победи и еден пораз во последните 13 борби од 2018 година.

Во октомври минатата година Бразилецот загуби во борбата за титулата од Ислам Махачев, а во јуни се врати со победа над Бенеил Дариуш.

Дотогаш Бронкс стекна огромна популарност со големите борби и стана еден од најпопуларните борци на најголемата светска ММА организација.

А легендарниот Андерсон Силва и еден од најдобрите ММА борци го фали сонародникот.

„Убаво е да се види како Чарлс блеска, работи напорно, е упорен и верува во себе. Има одлични тренери, Патино е одличен. Она што го направи како борец е неверојатно. Посветен, храбар и има огромна волја, таков е Chute Boxe. И Чарлс исто. Секогаш ќе го поддржувам“, рече Андерсон Силва и додаде:

„Чарлс го заслужува само најдоброто. Тој е многу добро момче и малкумина веруваа во него, дури ни во УФЦ. Но, покажа зошто е таму, ја освои публиката на начин на кој никој не очекуваше. Заслужува почит. И цел Бразил му аплаудира. Тој е наш шампион и мораме да го поддржуваме каде и да оди“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО