Легенда до Усик: Ти требаат лекции за да го победиш Фјури

Поранешниот светски шампион и челен на Куќата на славните, Рој Џонс Јуниор, зборуваше за недостатоците на украинскиот боксер во тешка категорија Александар Усик пред потенцијалната мега борба со Британецот Тајсон Фјури.

„Усик може да го победи Фјури ако направи корекции. Има шанса да победи, но ќе бидат потребни промени. Ако остане истиот Усик што го знаеме, тогаш не можам да замислам дека ќе го повреди Фјури.

Сепак, ова може да ја комплицира задачата. Му требаат експлозивни удари и некој кој ќе го научи како да го прави тоа“, изјави Џонс за Вегас Инсајдер.

Претходно, Боб Арум, ко-промотер на Усик, го критикуваше дека сака да го подели паричниот фонд награда од борбата со Фјури.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО