Круз претепа нинџа! (ВИДЕО)

Cruz Dominick

Пред да стане познат на пошироките народни маси, Доминик Круз, поранешен шампион на УФЦ, имаше еден прилично интересен предизвик. Имено, Круз еден самопрогласен нинџа го предизвикал на двобој во кафезот, така што истиот предизвик бил прифатен без без многу размислување.

Круз веќе во првата рунда со брутален „граунд’н’паунд“ го принуди несреќникот да се предаде, но, по се игледа упорниот предизвикувач сакал да одработи уште дена рунда. И втората рунда помина во потполна доминација на Круз, а страдањето на храбриот нинџа заврши со неколку удари во стоење.

Интересното видео, погледнете подолу во овој напис.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО