Кро Кап почна со спаринзите за Ризин (ФОТО/ВИДЕО)

kro kap mihaljevic sparing

Мирко Филиповиќ на 25 септември во Саитама супер арена ќе дебитира за Ризин во првиот круг од трката за Големата награда.

Името на неговиот противник се уште не е објавено.

Кро Кап започна со спаринзи и на својата Фејсбук страница објави кратка снимка.

Со Стипе Дрвиш, Кро Кап се подготвува со Саша Милинковиќ и Игор Михаљевиќ.

Kro kap sparing 1

kro kap sparing 2

kro kap spraing 3

Овде може да го погледнете видеото.

http://www.croring.com/news/video-cro-cop-poceo-sa-sparinzima-za-rizin/17269.aspx

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО