Кристијан Воденски дебитираше во К 1, ремизираше со Цимерман (ФОТО)

360

Кристијан Воденски ја имаше својата прва борба во К-1 на „Руки фајт“ настанот во Германија која заврши нерешено.

Воденски се бореше со Давид Цимерман во категоријата до 35 килограми.

Кристијан истанува дека Цимерман ја имал предноста на домашниот терен во Бухен.

Македонскиот суперталент за боречките спортови истакнува дека веќе нема да се бори во лајт контакт. На 28 октомври го чека нов предизвик, овој пат во БЏЏ на Германија опен. Вели дека активно тренира БЏЏ.

Ipon.mk