Конор Мек Грегор стана татко по четврти пат

Конор Мек Грегор и неговата вереница Ди Девлин го добија четвртото дете.

Поранешниот шампион во две категории на УФЦ ја сподели радосната вест на социјалните мрежи. На семејството Мек Грегор му се придружува уште едно машко бебе тешко 3,67 килограми. Семејството на Мек Грегор допрва треба да го открие името на новото момче, но најверојатно тоа ќе биде наскоро.

Се разбира, Конор и Ди имаат уште три деца заедно – Конор Јуниор (6), Кроја (4) и Ријан (2). Мек Грегор го најави приклучувањето кон семејството уште во јуни, кога беше многу возбуден што ќе стане татко на четири деца. До денес Конор веќе е татко на многу деца и се пофали дека детето е производ на двократен ММА шампион.

Сигурни сме дека Конор едвај чека да го однесе детето во сала, бидејќи на крајот на краиштата, Конор Јуниор се впушта во занаетот! Честитки до семејството!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО