Конор Мек Грегор покажа одлична форма

Конор Мек Грегор покажа дека е во одлична физичка форма.

Поранешниот двократен шампион работи напорно за да се врати во октагонот. Ова ќе се случи некаде во 2023 година. Ирската ѕвезда веќе се опорави од тешката повреда која го погоди пред 1 година. Конор ја скрши ногата во трилогијата со Дастин Пориер и имаше операција.

Се очекуваше да се бори на крајот на годината, но имаше компликации со закрепнувањето, кое траеше доста време. 34-годишната ѕвезда речиси сигурно ќе се бори со послаб борец за да му даде самодоверба, како што направи во 2020 година со Доналд Цероне.

Еве каква е формата на „Озлогласениот“ до денес:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО