Конор Мек Грегор: Мајкл Чендлер ќе заработи 5 милиони долари од нашата борба

Конор Мек Грегор тврди дека Мајкл Чендлер ќе заработи 10 пати повеќе од борбата со него отколку од која било друга борба во УФЦ.

Тие требаше да се борат на УФЦ 303, кој ќе се одржи на крајот на месецот. За жал, ирската суперѕвезда се повреди и испадна од борбата. Чендлер избра да почека, а УФЦ очекува борбата да се одржи кон крајот на август или септември. За овие месеци нема соодветни гала вечери, што укажува дека средбата може да се одложи до крајот на годината.

Сепак, тоа не му пречи на Мајкл, кој не повика да не го сожалуваме. Конор на социјалните мрежи напиша дека Чендлер ќе мора да се бори 10 пати за да ги заработи парите што ќе ги заработи во борбата меѓу нив. Во неговата последна борба, Мајкл се бореше со Дастин Пориер во 2022 година. Во таа борба, Чендлер однесе дома 500.000 долари.

Ова покажува дека во борбата со Мек Грегор Чендлер ќе однесе дома 5 милиони долари:

„Чендлер добива 10 пати повеќе пари за да се бори со мене од која било друга борба во УФЦ. Тоа значи дека треба да се бори 10 пати за да ги добие парите што ќе ги заработи во нашата борба. Јас сум борбата за пари“, напиша Мек Грегор.

Не е ни чудо што Чендлер чекаше 2 години за оваа борба. Очигледно, планира да ги зграпчи милионите, а потоа може безбедно да се повлече од ММА.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Full Violence ™ (@fullviolence)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО