Махачев до Мек Грегор: Не ти треба прстот на ногата за да се бориш

Конор Мек Грегор неодамна ја откри повредата која го извади од борбата со Мајкл Чендлер.

Фановите со нетрпение ја очекуваа борбата на ирската ѕвезда која требаше да се одржи на крајот на месецот. За жал, Конор го скршил прстот на ногата и се повлече од УФЦ 303 кој ќе се одржи во Лас Вегас. Сега ќе му требаат 1-2 месеци да се опорави.

Откривањето на повредата предизвика смеа и кај навивачите и кај борците. Ислам Махачев беше еден од оние кои го исмеваа Ирецот. На социјалните мрежи дагестанскиот шампион напиша дека Конор е плашливец. Ислам тврди дека не ви треба прст за да одите во битка:

„Не ти треба прст за да се бориш. Плашливец“, напиша Махачев.

Очигледно Махачев сака да се бори со Мек Грегор откако го исмеа на социјалните мрежи.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО