Конор Мек Грегор: Ќе се борам во јуни, септември и декември

Поранешниот шампион во две категории на УФЦ, Конор Мек Грегор, се врати во режим на борба и бара да го надомести изгубеното време. Сака да се бори три пати оваа година.

„Озлогласениот“ ќе се соочи со Мајкл Чендлер на 29 јуни на УФЦ 303 по речиси тригодишно отсуство. Скршен скочен зглоб, повреда што ја заработи за време на третата борба против Дастин Пориер на УФЦ 264 и суспензијата поради напуштање на анти-допинг панелот доведе до долго отсуство на ирската ѕвезда.

Сега поранешниот шампион во две дивизии вели дека би сакал да остане активен. Конор планира борби во јуни, септември и декември:

„Се вратив и гладен сум за борби. Се чувствувам одлично. Надградете го софтверот без да го оштетите хардверот. Тоа е стара изрека на тренерот Каванаг. Тренингот оди одлично и возбуден сум што ќе започнам. Водам три борби оваа година. Ќе се борам во јуни, септември и декември. Го имаме Чендлер во јуни, тоа е сигурно. Септември во сферата. Тогаш е Денот на независноста на Мексико.

Можеби некој со мексикански корени, можеби Нејт Дијаз. Мислам дека Дијаз би бил совршен. Не ги знам деталите, но ова изгледа како голема борба. Отворен сум за сите. Сите се добредојдени, тоа е вистината. Не ми е гајле кој е, само што се вратив. Сакам да бидам активен и веќе го кажав тоа. Сега е време и верувам во тоа“, изјави Мек Грегор за Мек лајф.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО