Конор Мек Грегор: Френсис Нгану згреши што го напушти УФЦ

Поранешниот шампион во две категории на УФЦ, Конор Мек Грегор, ја коментираше одлуката на Френсис Нгану да го напушти УФЦ.

Нгану сега има 36 години. Борецот го имаше своето деби во УФЦ во декември 2015 година. Во јануари 2023 година се раздели со УФЦ и ја ослободи титулата во тешка категорија. На неговата одлука се вели дека влијаело незадоволството од финансиските услови.

Вајт не беше задоволен од одлуката на Нгану и рече дека никогаш повеќе нема да го земе во УФЦ. „Озлогласениот“ верува дека Нгану погрешил и го критикува дека ја користел салата на УФЦ и не платил за тоа.

„Тренирал во Институтот за перформанси на УФЦ во Лас Вегас. Нгану ја искористи целата опрема и не плати за тоа. Дали разбираш ? Искрено, мислам дека направи грешка.

Оттогаш не се борел ниту една минута. Можеби требаше да се бореше и потоа повторно да размисли.

Искрено не знам зошто го направи тоа, но му посакувам се најдобро“, рече Мек Грегор на Јутјуб каналот на ММА Афјтингон СБН.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Francis Ngannou (@francisngannou)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО