Кокер објасни зошто Фабрицио Вердум не сака во Белатор

Фабрицио Вердум очекуваше да потпише со Белатор и да има реванш со Федор Емелијаненко. Сепак, патиштата на организацијата и Бразилецот се разминаа и тој ќе се натпреварува во ПФЛ.

Претседателот на Белатор, Скот Кокер, објасни зошто.

„Неговите цели и желби беа различни од нашите“, рече Кокер за ММА џанки.

„Среќен сум за него. Ако сакавме да дојде кај нас и да се бори против Федор, тоа ќе се случеше. Сепак, ова е единствениот меч за кој би нè интересирал. Тој бараше договор за неколку средби – за неколку години.

Ако ги погледнете нашите борци и со кого потпишуваме – ние ја создаваме следната генерација sвезди. Нашите млади таленти во комбинација со слободни агенти како Кори Андерсон прават одлична легура. Фабрицио е добар и на негово место е таму“, додаде Скот Кокер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО