Кој би победил во битката на титаните? Фјури или Џошуа?

Поранешниот предизвикувач за титулата во тешка категорија, Дилиен Вајт, зборуваше за потенцијалната борба меѓу другите ѕвезди Тајсон Фјури (32-0-1, 23 КО) и Ентони Џошуа (24-3, 22 КО).

Познато е дека таборите на двајцата имаа молскавични разговори за борба во последниот месец од годината, но на крајот сето тоа пропадна и шампионот на ВБЦ ќе се соочи со Дерек Чисора на 3 декември.

„Поедноставно кажано, рокот беше пропуштен. Фјури само сакаше да се бори, да се бори на одреден датум. И тоа е дел од вистината“, изјави тогаш Џошуа.

„Не разбирам зошто нивната борба не се случи. Но, ако тоа се случи, шансите се 50/50. Тајсон Фјури нема да има толку голема предност во висината, што му направи многу проблеми кога излегуваше со пониски момци“, изјави Вајт.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО