Кочанчанецот Христијан Заов освои златен медал Зволе купот во Словачка за Тигар Миќовиќ од Никшиќ (ФОТО)

Христијан Заов го освои златниот медал на синиот меѓународен карате турнир „Зволен куп“ во Словачка за екипата на Тигар Миќовиќ од Никшиќ, Црна Гора.

На ова натпреварување учествуваа околу 450 натпреварувачи од Европа.

Тренерот  на Заов, Горан Миќовиќ, е презадоволен од успехот на Христијан.

Инаку Христијан е од кочанско, а неговите родители неколку години живеат и работат во Црна Гора.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО