Кличко со скандалозна изјава за коронавирусот

Легендарниот украински боксер Витали Кличко со скандалозна изјава за двајца заразени од коронавирусот.

При пребројувањето на заразените со Коид-19 во украинската престолнина, Кличко ги идентификува како „непресметливи“ двајца жители на Киев.

https://www.facebook.com/Vitaliy.Klychko/videos/3156301047716068/

Станува збор за 16-годишно момче и 17-годишно девојче. Веројатно боксерската легенда направила лапсуз, грешејќи ги зборовите неполнолетни и непресметливи.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО