Кличко: Јас ќе бидам победникот во реваншот со Фјури

Klicko gleda nagore

Поранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија, Владимир Кличко (40 г.), објави видео со порака до своите навивачи, при што им се заблагодари за поддршката, ветувајќи им дека ќе победи во реваншот против актуелниот шампион, 27-годишниот Тајсон Фјури.

Тие ќе се сретнат на 9 јули во Манчестер. Првата средба беше во ноември и заврши со изненадувачка победа на Фјури со едногласна судиска одлука.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО