„Ќе ти играм на гробот“ – Адесања и Стрикленд со жестоки закани (ВИДЕО)

120

Прес-конференцијата пред УФЦ 276 се одржа денеска, а Шон Стрикленд и Израел Адесања го украдоа шоуто. Двајцата цело време си разменуваа навреди.

Стрикленд е рангиран на 4-тото место во средна категорија и ќе се соочи со поранешниот противник на Адесања во кик-бокс, Алекс Переира. „Стилбендер“ ќе ја брани титулата против Џаред Канониер.

Искрите почнаа кога Стрикленд беше пијан од кој според него е најдобриот напаѓач на сцената.

„Би рекол дека сум најдобар, но Переира е човекот кој го заспива Адесања. Така, заедно со мене на првото место е Алекс. Тој веројатно имаше 2 победи над Израел. Израел, нели? 2-0“?

Адесања се конфронтира со Переира од 2016 година, кога Бразилецот ја прекина серијата од 12 победи на Новозеланѓанецот во кик-бокс. Тие повторно се сретнаа следната година, а потоа „Поатан“ стигна до победа во третата рунда со нокаут.

На шампионот не му се допадна прашањето за неговите два порази и одговори:

„Дали ја гледаше целата борба? Така е, другиот пат си ја заврши работата до крај. Што се случи пред да излеземе на сцената? Те плеснав по задникот како кучка”.

Сепак, Стрикленд само го чекаше ова и веднаш тргна во посериозни напади.

„Човеку, го налутив шампионот со лакот и геј часовникот, о не! Се шегувам. Изи е дивјак.

Човеку, твојот Порнхаб е полн со анимации. Нема шанси некој што блеска во анимации да ме победи. Опушти се“.

Меѓутоа, Новозеланѓанецот уште повеќе се налути:

„Човеку, верувај ми, ако победиш сега и се сретнеме, ќе те нокаутирам. Ќе играм на твојот гроб и ќе го снимам за ТикТок. Подобро фокусирај се на сегашниот противник, бидејќи и тој ќе те победи лошо“.