„Кинг Мо“ го предизвикува на двобој Федор Емилијаненко

Fedor so zeni

Не изгуби многу време за легендата Федор Емилијаненко да го победи неговиот противник Синг Џаидеп за време на настанот Rizen Fighting Federation 2. Тоа се случи уште во првата рунда и тоа со ТКО.

„Кин Мо“, кој е дел од Американ топ тим, се обиде да го земе шоуто на „Последниот император“, за време на мечот со Јиржи Прохаска, кој успеа да го нокаутира и тоа на многу брутален начин.

По средбата, Мухамед „Кинг Мо“ Лоуел, излезе со соопштение на една од социјалните мрежи во кое ја предизвикува руската легенда на дуел.

Против кого ќе се сретне Емилијаненко на следниот натпревар уште не е познато, но „Кинг Мо“ изгледа дека е многу добра можна опција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО