Кен Шамрок и Кумбо Сајлс позитивни на допинг тест

kimbo sjals

Двајца од најпопуларните ММА борци во историјата, Кен Шамрок и Кимбо Слајс, се позитивни на допинг тестовите по галавечерта на Белатор 149. Шоуто се одржи на 19 февруари во Хјустон. Се уште нема детали за супстанција што ја употребувале.

Во главниот меч Шамрок беше добиен уште во првата рунда од другата легенда, Ројс Грејси. Нивниот меч беше главен на галавечерта.

Уличниот борец Слајс го победиДафир Харис, кој колабира по натпреварот.

Првични се суспендирани 90 дена, но се очекува нивната санкција да биде зголемена. Во 2009 година Шамрок исто така беше позитивен на стероиди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО