Катерина Николоска пружи голем отпор на Капитоглу, загуби со казнен поен во продоложение

kata vo borba

Катерина Николоска (-63 кг) е поразена во продложението на борбата На Олимписките игри во Рио со т.н. златен од Турчинката Бусра Капитоглу, и тоа со казнен поен.

Katerina i kapitoglu

Николоска максимално добро се бореше против посилната противничка и во регулраниот дел борбата зашврши без поени, но со по еден казен поен, а во продолжението доби казнен поен и ја загуби борбата.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО