Карваљо со хај кик го нокаутира Манхоеф (ВИДЕО)

Откако во првата борба ја одбрани титулата против Мелвин Манхоеф со поделена одлука на судиите, Рафаел Карваљо во реваншот ги отстрани сите сомнежи.

30-годишниот Бразилец во Торино со хај кик/висок удар во четвртата рунда го нокаутира десет години постариот Манхоеф и по втор пат ја одбрани титулата на Белатор во средна категорија.

Белатор 176:

Рафаел Карваљо – Мелвин Манхоеф (Ко, Р4)

Анастасија Јанкова – Елина Калиониду (едногласна одлука, 29-28, 30-27, 30-27)

Валериу Мирчеа – Џамел Чан (мнозинска одлука на судиите, 28-28, 29-28, 29-28)

Михаил Ница – Самба Кулибали (сабмишн, анаконда, Р1)

https://youtu.be/FgbKhq0-gtc

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО