Канело и Џејкобс свечено влегоа во Лас Вегас (ВИДЕО)

61

Овој викенд во Лас Вегас се одржува голем меч за обединување на титулата светски шампион во средната категорија.

ВБЦ и ВБА шампионот Сол Алварез (51-1-2, 35 КО) во Т-Мобиле арена се бори со шампионот на ИБФ, Даниел Џејкобс (35-2, 29 КО).

 На 28-годишниот Мексиканец и четири години постариот Американец и приредија свечен дочек.

Можете да ја погледате и дводелната емисија посветена на борбата „40 дена“.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=91CBwnRXSJM
https://www.youtube.com/watch?v=OYZB_SnJMb0